Strona główna
 
Gotowe kołderki
  Dzieci 2004
  Dzieci 2005
  Dzieci 2006
  Dzieci 2007
  Dzieci 2008
  Dzieci 2009
  Dzieci 2010
  Dzieci 2011
  Dzieci 2012
  Dzieci 2013
  Dzieci 2014
  Dzieci 2015
  Dzieci 2016
  Dzieci 2017
  Dzieci 2018
  Dzieci 2019
  Dzieci 2020
  Dzieci 2021
  Dzieci 2022
  Dzieci 2023
  Dzieci 2024
  Dzieci 2025
 
Aktualne kołderki
  Zapisy zamknięte
  Zapisy otwarte
  Zapisy oczekujące
 
Kołderki paluszkowe
Poduszki-przytulanki
Galeria kołderek
 
Zasady projektu
  Zgłaszanie dzieci
  Przekazanie kołderki
  Zapisy na kołderki
  Wykonanie kwadratów
  Podpisy na kwadratach
  Wysyłanie kwadratów
  Kwadraty zapasowe
  Szycie kołderek
  Zdjęcia kwadratów
 
Forum projektu
 
Kołderkowa Arka Noego
  Powstawanie Arki
  Zdjęcia Arki
 
Historia projektu
Uczestnicy projektu
Linki
Ulotki
Nasze logo
Nasze banery
e-mail
     

Kołderka Rafałka P.


Rafałek choruje na chorobę nowotworową i bardzo wiele czasu spędza w szpitalu, zamiast bawić się z malutką siostrą i pomagać rodzicom w w opiece nad zwierzętami, które bardzo lubi.
Ena (Bożena z Krakowa) czerpała natchnienie do szycia kołderki z pięknego lazurowego nieba i zachodzącego słońca, bo te właśnie kolory otaczają wyhaftowane kwadraciki. A o swoich inspiracjach napisała na Forum.
Rafałek będzie miał własne kołderkowe gospodarstwo, w którym znają się ulubione zwierzęta: lubiące błotko różowe świnki, z których jedna ma talent muzyczny i gra na puzonie, spacerujące dostojnym krokiem po swoim pastwisku łaciate krówki i kacza rodzinka, zmierzająca na kaczych łapkach prosto do pobliskiego stawu. Dobrze, że Rafałkowi pomoże jego wierny pies. Gospodarstwo Rafała jest zmechanizowane: w karnym porządku stoją traktory i betoniarka, która pomogła wybudować nowe budynki gospodarskie. W takim gospodarstwie nie ma czasu na nudę. Mamy nadzieję, że taka energetyczna przytulanka rozjaśni szpitalne dni.

Kwadraciki wykonały:
Krówki - DOO głogów
Pies - Ala Bełchatów
Ciężarówka - DOO Głogów
Traktor - Jola P.
Świnka - DOO Głogów
Kaczuszki - KG Leszno
Spychacz - Ula Tarnobrzeg
Traktor - Anita Częstochowa
Grająca świnka - Ela Oleśnica


Zobacz galerię kwadratów, z których została uszyta ta kołderka





Poduszka dla Weroniki