Strona główna
 
Gotowe kołderki
  Dzieci 2004
  Dzieci 2005
  Dzieci 2006
  Dzieci 2007
  Dzieci 2008
  Dzieci 2009
  Dzieci 2010
  Dzieci 2011
  Dzieci 2012
  Dzieci 2013
  Dzieci 2014
  Dzieci 2015
  Dzieci 2016
  Dzieci 2017
  Dzieci 2018
  Dzieci 2019
  Dzieci 2020
  Dzieci 2021
  Dzieci 2022
  Dzieci 2023
  Dzieci 2024
  Dzieci 2025
 
Aktualne kołderki
  Zapisy zamknięte
  Zapisy otwarte
  Zapisy oczekujące
 
Kołderki paluszkowe
Poduszki-przytulanki
Galeria kołderek
 
Zasady projektu
  Zgłaszanie dzieci
  Przekazanie kołderki
  Zapisy na kołderki
  Wykonanie kwadratów
  Podpisy na kwadratach
  Wysyłanie kwadratów
  Kwadraty zapasowe
  Szycie kołderek
  Zdjęcia kwadratów
 
Forum projektu
 
Kołderkowa Arka Noego
  Powstawanie Arki
  Zdjęcia Arki
 
Historia projektu
Uczestnicy projektu
Linki
Ulotki
Nasze logo
Nasze banery
e-mail
     

Kołderka Małgosi K.


Trzynastoletnia Małgosia choruje na porażenie mózgowe i wiekszość czasu spędza w pozycji leżącej, uprzyjemniając sobie czas oglądaniem bajek. Niespodziewanie trafiła do szpitala z zapaleniem płuc i przebywa tam kolejny miesiąc.

Ekspresowego uszycia dziewczecej kołderki podjęła się ena, która nie lubi monotonii w szyciu, opisując historię cięcia, zszywania i pikowania na Forum.
I raz dwa powstała piękna pastelowa kolderka z kwiatowymi aplikacjami. A na tej spokojnej błękitnozłotej powierzchni panują ruch i zabieganie. To ulubieni bohaterowie Małgosi. Słychać głośne szczekanie brązowego szczeniaczka i miauczenie kociaka, kolorowe sikorki wiodą ptasie rozmowy, a Smerf donośnym głosem zaprowadza porządek wsród hałaśliwych Smerfów. Słychać też wołanie Krecika, która zaprasza do obejrzenia wyhodowanych przez siebie pachnących kwiatków. Z daleka dobiega pluskanie i szum wody, to delfiny w towarzystwie rybek pokonują wodne przestrzenie, a niesforna żółta kaczuszka z gromkim kwakaniem skacze wprost na środek wody, aż się przestraszył budujący babki z piasku malutki kaczorek. Kubuś Puchatek i jego przyjaciele także chcą się przyłączyć do wspólnej zabawy. Tylko Kłapouchy jak zwykle miał pecha i pokropił go deszcz z niebieskiej chmury. Oj wesoło jest i głośno jest na tej kołderce. Niech uśmiechowa kołderka pomoże Małgosi w powrocie do zdrowia.

Kwadraciki wykonały:
Krecik - Ela Warszawa
Kaczuszka - Asia
delfin - DOO Głogów
Tygrysek - Jadzia Gliwice
Ptaszki - Jadzia Głogów
Hefalump - Wansa Żnin
Kubuś - Bietas
Piesek - Lucyna Jola Warszawa
Smurf - Danuta Śrem
Kaczuszka - Marzena
Kotek - Gdy-Niańka
Kłapouchy - Lilka Opole
Imię dohaftowała - Bożena Kraków


Zobacz galerię kwadratów, z których została uszyta ta kołderka