Ostatnia Wiadomość - nie widoczny
Nie masz dostępu do oglądania Hyde Parku.

(31) « Pierwsza ... 2 3 [4] 5 6 ... Ostatnia » ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Zaopatrzenie - kanwa i mulina, dywagacje wszelakie
AniaB.
Post: Mar 14 2008, 7:10
Quote Post


Unregistered








Olu, nie każdy jest lilką. icon_mrgreen.gif Ale dorobek kwadracikowy już masz całkiem niezły. 0029.gif
Top
wiedźma
Post: Mar 15 2008, 14:45
Quote Post


Unregistered








A ja chciałam cicho zapytać, czy jest już kanwa w magazynie? rolleyes.gif
Top
Dekatee
Post: Mar 15 2008, 14:57
Quote Post


Unregistered








Czy mozecie polecic jakiegos sprzedawce muliny z Allegro?
Jaka cena za motek jest cena dobra?

Chce kupic wieksza ilosc, bo nie chce wysylac meza po kilka motkow co chwila smile.gif
Top
magdalenka
Post: Mar 15 2008, 15:24
Quote Post


Unregistered








Droga Dekadee, uwazaj na Allegro lepiej zajzyj tu

http://www.kolderki.org/forums/index.php?showtopic=4111


kazda ciocia majaca jakis , chocby najmniejszy, dorobek kwadracikowy moze poprosic o kanwe i muline na kwadraciki z kolderkowego magazynu. Stan magazynowy jest raz wiekszy raz mniejszy wiec proponuje sklepy internetowe gdzie mozna tanio dostac muline ( napewno taniej niz w pasmanterii na rogu).

Top
Lenka
Post: Mar 15 2008, 18:22
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 4 798
Dołączył: 30-August 05



W tej chwili w magazynie muliny jest stan zerowy. Pracujemy nad uzupelnieniem, ale na pewno zajmie to dluzsza chwile.
PMEmail Poster
Top
Agamaga25
Post: Mar 15 2008, 18:50
Quote Post


Unregistered








Oj, nie ja na razie nie potrzebuję - myślałam, że ktoś ma za dużo.
Faktycznie coś nie doczytałam... Ups nie_powiem.gif
Top
mika
Post: Mar 16 2008, 7:13
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Validating
Postów: 746
Dołączył: 8-November 07



QUOTE (AniaB. @ Mar 14 2008, 10:29)
Skoro ma tyle wyświetleń, to ja w kwestii formalnej. icon_mrgreen.gif

Wiele cioć haftuje bardzo dużo kwadratów i nie dałyby rady ciągle inwestować w to pieniędzy z domowego budżetu, dlatego z myślą o nich zdobywamy kanwę i mulinę[/b] (podobnie jak dla cioć krawcowych, które szyją dużo kołderek, zdobywamy tkaniny na patchwork)


To ja także w kwestii formalnej.

Nie bardzo rozumiem o co chodzi i przyznam jestem szczerze zdziwiona. Chodzi o to, że na kanwę czy mulinę mogą zapisać się hafciarki i krawcowe które szyją "hurtowo". Wprawdzie mam na koncie dopiero 10 kwadracików, ale ostatnie 5 haftowałam w jednym czasie (czy to jest hurtowo??????). Dla mnie to śmieszne i mija się z tym, co czytałam wcześniej. "Jeśli wyhaftowałaś chociaż jeden kwadracik - możesz zgłosić się po kanwę i mulinę" - czy coś w tym stylu. Albo "Dziewczyny - czy nikt nie potrzebuje zapasów - zgłaszajcie się". Teraz nagle jest to zarezerwowane tylko dla wybranych. Moim zdaniem jest to nie fair, ponieważ okazuje się, że pojawiają się coraz nowsze wymagania. Właśnie przeczytałam, że nie mogę haftować na kanwie 11'. Wiem, że jest rzadka, ale niestety nie mam innej. Na dodatek mój zapasowy kwadracik został wykorzystany na kołderce - i jak się okazuje - szyjącej to nie przeszkadzało. Skoro jednak innym to przeszkadza - mogłabym haftować na innej kanwie - TYLKO ŻE INNEJ NIE MOŻNA KUPIĆ U MNIE W MIEŚCIE. Nie haftuję długo, a kobieta w sklepie mowiła, że do 14' -tka. Dopiero jak policzyłam oczka, to się okazało że 11- tka. Czy z tego wynika, że nie mogę haftować??????

Zastanówmy się

Staram się jak mogę. Przykładam się do kwadracików. Nie było na nie skarg. Ale są na 11 - stce. Nie było mi łatwo poprosić o bardziej gęstą kanwę, ale w końcu to zrobiła, żeby nikt nie miał żalu i pretensji że haftuję na złej kanwie. I okazuje się że też nie mogę. Wybaczcie, ale 50 km do większego miasta jeździć nie będę tylko po to, żeby kupić kanwę.

To tyle ................ w kwestii formalnej.
PMEmail Poster
Top
magdalenka
Post: Mar 16 2008, 7:56
Quote Post


Unregistered








Ja rozumiem to tak - wiele ciotek haftuje , jedne wiecej inne mniej zaleznie od czasu i mozliwosci.
z czasem to jest tak ze przewaznie kolderkowe cioci go maja - np. nie spia w nocy tylko kwadracikuja. Gorzej z mozliwosciami czyli kasa, wielu z nas nie brakuje checi, czasu i umiejetnosci ale wlasnie pieniedzy na materialy.
Z mysla o tych ciociach powstal magazyn mulinkowo-kanwowy. Srodki na mulinki i kanwe sa niestety bardzo skromne w porownaniu z potrzebami cioc (pamietajmy ze jest nas ponad 700 i nawet jesli tylko polowa haftuje to jest ponad 350 ciotek).
Jest to bardzo frustrujace zarowno dla osob organizujacych magazyn jak i dla hafciarek, bo checi sa tylko rozbijaja sie o przyziemne sprawy.

Poniewaz dbamy nie tylko o dzieciaczki ale o siebie nawzajem to grzecznosciowo wiekszosc z nas, tych ktore haftuja malo albo 'wyrabiaja' sie finansowo, ustepuje swojego przywileju kozystania z magazynu dla cioc ktore rozbijaja sie o finansowy aspekt kwadracikowania.

Tak rozumiem idee tego magazynu.

z tego co zauwazylam z wypowiedzi na forum, to jak tylko cos jest w magazynie to idzie do ludzi.
Top
eva
Post: Mar 16 2008, 8:59
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 10 644
Dołączył: 29-August 05



Zasada jest tylko jedna - nie dajemy "wyprawek" osobom, ktore zaczynaja haftowac, musimy po prostu zabaczyc jak haftuja i czy zostana w kolderkach na dluzej - troche to materialistyczne i z lekka bezduszne podejscie, ale chcemy dobrze gopodarowac tym co mamy i co wspolnie gromadzimy


Poza tym kazdy kto haftuje, bez wzgledu na to ile haftuje moze sie zglosic po kanwe i muline, wiem, ze dziewczyny, ktore haftuja wiecej prosza zwykle o wieksza wysylke i prosze czesciej, a te ktore mniej prosza o mniej.

Nikt tutaj nikogo nie pilnuje i nie liczy nikomu kwadratow, wszystko opiera sie na zaufaniu.


Ja tylko sprawdzam, jak dostane e-maila od kogos kto zglasza sie pierwszy raz i nie kojarze jego kwadratow, ale czesto dziewczyny mi pisza, ze maja juz na swoim koncie kwadraciki i to mi wystarczy - wysylam to o co prosza w miare tego co mamy w magazynie.

Tak wiec spokojnie, nie ma powodu do stresu abbra.gif , haftujcie a my bedzeimy stawac na glowie, zeby zapelniac magazyn, mam nadzieje, ze juz niebawem bedzie zapelniony po sam dach - choc idzie nam to strasznie pod gore, choc z przyczyn zupelnie od nas niezaleznych nie_powiem.gif
PMEmail Poster
Top
seremity
Post: Mar 16 2008, 9:01
Quote Post


wpadł po uszy
*****

Grupa: Aktywista
Postów: 267
Dołączył: 4-May 07



QUOTE (mika @ Mar 16 2008, 11:03)
Moim zdaniem jest to nie fair, ponieważ okazuje się, że pojawiają się coraz nowsze wymagania. Właśnie przeczytałam, że nie mogę haftować na kanwie 11'.

A gdzie jest napisane, że nie można na 11'?

A co magazynu, to myślę tak jak magdalenka.

A co do tego, że u Ciebie innej kanwy nie ma, to są wszak sklepy internetowe...
Na przykład tutaj jest 14' po 24 zł za metr szer. 1,4 m - haftuje się na niej ok, bo to robiłam, jest kwadratowa.
Więc wcale nie musisz jechać 50 km do miasta, wystarczy napisać zamówienie i poczekać na listonosza.
PMEmail PosterUsers Website
Top
eva
Post: Mar 16 2008, 9:22
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 10 644
Dołączył: 29-August 05



Bez wzgledu na to jakie sa rozne opinie, to magazyn jest dostepny dla kazdego kto haftuje kolderkowe kwadraciki. Ten magazyn dziala juz chyba od 3 lat, wg zasad ustalonych na poczatku i tak bedzie dzialal dalej dygacz.gif


I absolutnie nie zgadzam sie na to, zeby dziewczyny czuly sie nieswojo proszac o cokolwiek z magazynu. Nie zagladamy nikomu do portfela i nie sprawdzamy, czy moze sobie cos zamowic przez internetet czy nie moze. To jakis absurd !


Jesli ktos prosi o coz z magazynu, to ma powod i to zupelnie wystarczy, BO TEN PROJEKT OPIERA SIE NA ZAUFANIU, jesli zaczniemy je podkopywac roznymi domyslami i uwagami, to mozemy sie zaczac zwijac sonic.gif
PMEmail Poster
Top
monika miszczuk
Post: Mar 16 2008, 9:27
Quote Post


Monika Błonie
*****

Grupa: Aktywista
Postów: 168
Dołączył: 12-October 07



QUOTE (seremity @ Mar 16 2008, 12:51)
QUOTE (mika @ Mar 16 2008, 11:03)
Moim zdaniem jest to nie fair, ponieważ okazuje się, że pojawiają się coraz nowsze wymagania. Właśnie przeczytałam, że nie mogę haftować na kanwie 11'.

A gdzie jest napisane, że nie można na 11'?


Mika chyba pisała o zdaniu jednej z Cioteczek, która bodajże przy którymś z zapisów wyraziła opinię, że nawet 12-tka się nie nadaje nie_powiem.gif
Ja się tym nie przejęłam bo tak jak piszecie, zasady co i na czym XXX są jasno określone na stronie głównej...i gdy wzorek jest mniejszy, tj. ma ok. 60 krzyżyków robię go na 11-tce. Taki kwadracik jest już na kołderce i skoro nie dostałam groźnego PM-a to chyba jest OK dygacz.gif
08.gif
PMEmail Poster
Top
kk_karol
Post: Mar 16 2008, 9:44
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 5 685
Dołączył: 4-September 05



Kanwa 11tka nadaje się do wyszywania (25% moich kwadracików jest na 11tce).
Kołderka 549 jest całkowicie wyszyta na 11tce.
Przy tej kanwie nalezy pamiętać, że ilość nitek to minimum 3. Przy ciemnych kolorach 3 lub 4.
Jesli trafi się prostokatna kanwa, to należy wyszywać samochody - efekt rewelacyjny.
PMEmail PosterUsers Website
Top
Terenia
Post: Mar 16 2008, 9:47
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 19 792
Dołączył: 31-August 05



Na prostokątną kanwę nadają się wzory na dzianinę, bo tam krateczki są prostokątne.
Należy tylko sobie zaznaczyć na kanwie, który bok krateczki jest krótszy - pion wzoru.

Przykład:
http://photo.163.com/photos/hbtyjrsh/40426139/707945469/
PMEmail Poster
Top
Kasia Ino-Ino
Post: Mar 17 2008, 7:46
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 559
Dołączył: 27-December 06



słuchajcie... tak zajrzałam do tematu i przyszło mi do głowy hands81.gif hands81.gif hands81.gif, że mogłabym troszkę podratować magazyn icon_mrgreen.gif

Jesteśmy z siostrą w posiadaniu po-babcinego i po-maminego zapasu mulinek. Sama nie haftuję zbyt dużo - wolę szyć, a moja siostra się hafciarsko rozkręca wub.gif ale nie jesteśmy w stanie do końca "szycia" zużyć niektórych kolorów (bo kilka barw mamy w ilości 'całe pęczki').
Są to w więkoszości mulinki czeskie i zdaje się ariadna, ale z czasów bez numeracji kolorów, więc dobierać trzeba "na oko", albo do prostych wzorów.
Możemy podzielić się z kołderkami tym, co mamy. Niech się zużyje na kwadraciki hurra1.gif , zamiast wyłazić z przyciasnego pudełka karuzel.gif

Zrobię małą inwenturę w pudle i dam znać jakie kolory wchodzą w grę do podziału (z tego co pamiętam to w nadmiarze jest róż, ciemny turkus, zieleń - taka shrekowa, cytrynowy....).

dokąd wysłać? Eva - do Ciebie?
abbra.gif
PMEmail Poster
Top
1 użytkownik(ów) czyta ten temat (1 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (31) « Pierwsza ... 2 3 [4] 5 6 ... Ostatnia » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 



[ Script Execution time: 1.5233 ]   [ 11 queries used ]   [ GZIP Włączone ]




Kołderki istnieją od 16 marca 2004 roku, a w tym miejscu jesteśmy od sierpnia 2005 roku



copyright by Edek z Krainy Kredek


MKPortal M1.0 Š2003-2005 - All Rights Reserved